„Verslumo stovykla“, 2007

Moksleiviai dažnai yra neapsisprendę, ko siekia gyvenime, paklūsta visuomenėje susiformavusiems stereotipams, draugų nuomonei renkantis profesiją ir gyvenimo kelią. Be to, daugelis paauglių nori dirbti samdomą darbą ir atmeta galimybę būti verslo ar nevyriausybinės organizacijos savininku bei patiems imtis gerinti situaciją Lietuvoje.

Tokią situaciją lemia moksleivių verslumo, kaip savybių rinkinio, trūkumas. Verslumas suvokiamas plačiąja prasme ir apima ne tik savybes ir gebėjimus kurti komercinį verslą, bet ir asmeninį aktyvumą save realizuojant visuomeninėje veikloje, darbo rinkoje, siekiant aukštesnio išsilavinimo.

Siekiant kovoti su šia problema, buvo sukurtas šis projektas. Jo tikslas – sudominti verslumu 55 vyresniųjų klasių moksleivius iš Anykščių, Mažeikių, Zarasų, Švenčionių ir Panevėžio, organizuojant stovyklą bei tęstinę verslumo skatinimo veiklą šiuose regionuose.

Projekto rezultatai:

Jauni žmonės, žinodami asmeninius gyvenimo siekius bei įgiję verslumo įgūdžių, galės kryptingiau rinktis užimtumo formas. Įsijungę į klubų veiklą moksleiviai prisideda prie aplinkos – tėvų, bendruomenės, draugų požiūrio į atsakomybę už savo gerovę keitimo.

Projekto pabaigoje suburti jaunimo verslumo klubai yra tęstinė užimtumo priemonė, kuri prisidės prie aktyvių ir verslių piliečių ugdymo, kartu ir bendruomenės, regiono, šalies ekonominės ir socialinės plėtros.

 

Partneriai, rėmėjai: Nacionalinė jaunimo reikalų koordinatorių asociacija, UAB „Vadybos pokyčių konsultavimas“, Švietimo ir mokslo ministerija.

Renginių kalendorius

Kontaktai

VšĮ Nacionalinės plėtros institutas

Į.k. 125449947

PVM kodas LT 100002621812

Naugarduko g. 41, 201-203 kab.

LT-03227 Vilnius

Tel./Faks. +370 5 2127782

El.p. npi@npi.lt

Narystė